19. Dźwigała,
2
1
Ekstraklasa | 20. 05. 2017 | początek godz.: 18

0 min. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje.

0 min. Piast jest niemal pewny utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Na dwie kolejki przed końcem ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Natomiast Górnik Łęczna jest na pierwszym bezpiecznym miejscu i ma tylko "oczko" więcej od Arki Gdynia oraz cztery więcej od ostatniego Ruchu Chorzów.

0 min. Piast Gliwice pokonał u siebie Górnika Łęczna 2:1. To było bardzo ciekawe spotkanie i sporo sytuacji z obu stron. Gole dla gospodarzy strzelili Gojko i Sedlar. Dla gości trafił Dźwigała.

90 min. Koniec meczu!

90 min. Krótko rozegrany rzut rożny i aut dla Piasta.

90 min. Rzut rożny dla Piasta.

90 min. Będzie rzut wolny dla Piasta w środku pola. Jeszcze około dwóch minut do końca.

90 min. Złe dośrodkowanie Gersona z prawej strony i aut bramkowy dla Piasta.

90 min. Badia ukarany żółtą kartką.

90 min. Sędzia doliczył cztery minuty.

90 min. Jankowski na spalonym.

88 min. Golkiper gości pewnie złapał lekki strzał Badii.

88 min. Bardzo nieudany strzał Zivca zza pola karnego.

88 min. Małecki uprzedził Jankowskiego, dobrym wyjściem z bramki.

86 min. Górnik w ataku pozycyjnym, ale dobra asekuracja Pietrowskiego i od bramki grę wznowi Piast.

85 min. Sasin bardzo dobrze przechwycił piłkę po podaniu Masłowskiego.

84 min. Piast coraz głębiej się broni i czeka na kontry.

81 min. Blisko gola goście!!! Dźwigała oddal mocny strzał z głową i piłka w niewielkiej odległości minęła słupek.

81 min. Hernandez wywalczył rzut rożny dla Górnika.

79 min. Małecki pewnie złapał piłkę.

78 min. Dźwigała wślizgiem wybił piłkę Jankowskiemu i będzie korner dla Piasta.

77 min. Leandro zgrał piłkę w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

77 min. Jankowski na spalonym.

76 min. Ubiparip zmienił Atoche.

74 min. Fatalne nieporozumienie bramkarza gości z jednym ze swoich obrońców. Zivec przerzucił piłkę miał pustą bramkę, ale nie oddał strzału, bo futbolówka uciekła mu daleko i jak już się obrócił to został zablokowany.

73 min. Masłowski zmienił Murawskiego.

72 min. Piesio powalczył o piłkę, ale skutecznie z bramki wybiegł Szmatuła.

71 min. Faul w ofensywie Badii. Drewniak dobrze się zastawił.

70 min. Dobra akcja gości, strzał z pola karnego Bonina, po którym futbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

69 min. Drewniak zbyt mocno zagrał do Leandro. Od bramki Piast.

67 min. Zbyt mocne dośrodkowanie Badii.

67 min. Mokwa zmienił Gojkę.

66 min. Leandro wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

64 min. Świetne dośrodkowanie Bonina, ale Śpiączce zabrakło centymetrów, aby nogą sięgnąć piłkę.

62 min. Piesio zmienił Grzelczaka.

61 min. Dośrodkowanie i Gerson w trudnej sytuacji próbował przewrotką oddać strzał, ale nieczysto trafił w piłkę.

61 min. Bardzo ostre dośrodkowanie Leandro i Szmatuła końcami palców odbił futbolówkę. Będzie rzut rożny dla gości.

59 min. Mam przerwę w grze, bo pomocnik Piasta musi skorzystać z pomocy lekarza.

58 min. Atoche ukarany żółtą kartką za faul na Murawskim.

57 min. Malecki z problemami, na raty, złapał futbolówkę po wrzuceniu jej z autu.

54 min. Grzelczak niedokładnie zagrał w pole karne do Leandro. Szmatuła wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

53 min. Złe dośrodkowanie Leandro z lewej strony. Od bramki grę wznowi Piast.

52 min. Papadopulos otrzymał żółtą kartkę.

52 min. Bardzo groźna od razu kontra Piasta. Badia podał do Jankowskiego, ten byłby w sytuacji sam na sam, ale źle przyjął piłkę w polu karnym i w ostatniej chwili został powstrzymany przez defensorów gości.

51 min. Świetna akcja Górnika Łęczna. Szmatuła nogami obronił jednak strzał Bonina z ostrego kąta!

50 min. Gojko sfaulował w ofensywie Gersona.

48 min. Dewniak zagrał do Śpiączki, ale dobrze z bramki wyszedł Szmatuła.

48 min. Od wznowienia gry po przerwie w ataku goście.

46 min. Papadopulos zmienił w przerwie Sekulskiego.

46 min. Początek drugiej połowy. Przy piłce Górnik Łęczna.

0 min. Piłkarze obu drużyn już na murawie.

0 min. Bardzo dobre spotkanie mamy w Gliwicach. Piast prowadzi z Górnikiem Łęczna 2:1. Gospodarze prowadzili już dwoma golami po trafieniach Gojki i Sedlara. Goście odpowiedzieli bramką Dźwigały.

45 min. Koniec pierwszej połowy!

45 min. Grzelczak otrzymał żółtą kartkę.

45 min. Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

45 min. Dobre dośrodkowanie Badii z rzutu wolnego, ale nikt nie sięgnął piłki i będzie aut bramkowy.

43 min. Z kontrą wychodzili goście, ale Bonin zbyt mocno zagrał do Sasina.

40 min. Groźna kontra Piasta, strzał Gojki i Małecki pewnie złapał futbolówkę.

40 min. Szmatuła miał problemy przy wyjściu do dośrodkowania, ale wyręczyli go obrońcy.

39 min. Śpiączka z trudnej sytuacji oddał mocny strzał przy bliższym słupku i Szmatuła z problemami odbił piłkę na rzut rożny.

38 min. Gerson wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

36 min. Szmatuła pewnie złapał piłkę po technicznym uderzeniu Hernandeza.

34 min. Sedlar skutecznie interweniował we własnym polu karnym, a tuż za nim czaił już się Śpiączka.

34 min. Dobre piąstkowanie Szmatuły.

33 min. Strzał z powietrza Śpiączki z pola karnego zablokowany i korner dla gości.

33 min. Sasin uprzedził Sekulskiego i wycofał piłkę do swojego bramkarza.

32 min. Już wszystko w porządku i gramy dalej.

31 min. Niebezpieczne zderzenie Sedlara ze Szmatułą. Obaj zawodnicy Piasta leżą na murawie i mamy przerwę w grze.

30 min. Dobra kontra Piasta i Sasin udanie przeciął piłkę podaną w pole karne przez Sekulskiego.

29 min. Dobre dośrodkowanie Badii z rzutu wolnego, ale Hebert nie sięgnął piłki. Aut bramkowy dla gości.

28 min. Zbyt mocne podanie na lewe skrzydło do Leandro. Aut dla Piasta.

27 min. Piast ma problem, aby wyjść z własnej połowy. Od kilku minut to Górnik prezentuje się lepiej.

24 min. Dobra akcja Górnika, ale Grzelczak zbyt długo czekał w polu karnym, aby zagrać do któregoś z partnerów i stracił futbolówkę.

23 min. Po zdobyciu bramki kontaktowej to podopieczni Franciszka Smudy kontrolują grę. Gospodarze bronią się na własnej połowie.

23 min. Dobre dośrodkowanie Bonina w pole karne, ale tam był tylko Śpiączka, który jednak znajdował się daleko od piłki.

22 min. Jeszcze kilka chwil temu kibice gospodarzy byli w wielkiej euforii. Teraz sytuacja już się trochę zmieniła. Goście złapali kontakt, co zapowiada jeszcze sporo emocji w tym spotkaniu.

19 min. Goooooooool!!! Górnik odpowiada!!! Mamy 2:1. Bonin zgrał piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Dźwigała z kilku metrów prawą nogą pokonał Szmatułę. Wielkie emocje w Gliwicach!

18 min. Interwencja jednego z defensorów Piasta i kolejny korner dla Górnika.

18 min. Dobra akcja Śpiączki, ale niecelny strzał z ostrego kąta. Był jednak rykoszet i mamy korner dla gości.

17 min. W pierwszym meczu w tym sezonie w Gliwicach między obiema drużynami gliwiczanie prowadzili 3:0 w 25. minucie. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

16 min. W bardzo trudnej sytuacji drużyna z Lubelszczyzny.

14 min. Gooooooool!!! 2:0! Krótko rozegrany rzut rożny. Badia świetnie dośrodkował na bliższy słupek, a Sedler pewnym strzałem głową posłał futbolówkę do siatki.

12 min. Za mocne podanie Badii do Sekulskiego.

11 min. Dobra indywidualna akcja Hernandeza, który ograł dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim przeciwniku.

9 min. Goooooooool! Piast prowadzi 1:0! Sekulski podał do Gojki, ten wbiegł w pole karne i pewnym płaskim uderzeniem otworzył wynik spotkania.

8 min. Śpiączka otrzymał piłkę w pole karne, w trudnej sytuacji uprzedził obrońcę, oddał strzał z ostrego kąta, ale Szmatuła pewnie złapał piłkę. To była dobra akcja napastnika przyjezdnych.

8 min. Kontra Górnika, Grzelczak jednak zbyt mocno podał do Bonina.

6 min. Badia dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłkę wybili obrońcy gości.

5 min. Od samego początku to gospodarze mają przewagę i starają się atakować.

4 min. Leandro dobrze poradził sobie z Gojko w polu karnym i wybił piłkę.

2 min. Sekulski znalazł się w sytuacji sam na sam, trafił wprost w bramkarza, ale był na spalonym.

1 min. Początek meczu. Przy piłce drużyna Piasta.

0 min. Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Za chwilę losowanie i pierwszy gwizdek arbitra.

0 min. W spotkaniach pomiędzy tymi drużynami w fazie zasadniczej w Gliwicach był remis 3:3. W Lublinie zwyciężył Górnik 1:0.

0 min. Arbitrem głównym spotkania jest Krzysztof Jakubik (Siedlce).

0 min. To bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Piast zajmuje 13. miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 22 punkty. Natomiast Górnik plasuje się lokatę niżej i ma "oczko" mniej.

0 min. Witamy i serdecznie zapraszamy na mecz 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się u siebie z Górnikiem Łęczna.
Piast Gliwice: Szmatuła - Pietrowski, Hebert, Sedlar, Mraz - Badia, Murawski, Gojko, Zivec - Jankowski, Sekulski.
Górnik Łęczna: Małecki - Sasin, Dźwigała, Gerson, Leandro - Atoche, Drewniak - Bonin, Hernandez, Grzelczak - Śpiączka
Piast Gliwice:
73. minuta: wszedł Masłowski - zszedł Murawski
67. minuta: wszedł Mokwa - zszedł Gojko
46. minuta: wszedł Papadopulos - zszedł Sekulski

Górnik Łęczna:
76. minuta: wszedł Ubiparip - zszedł Atoche
62. minuta: wszedł Piesio - zszedł Grzelczak

90. minuta: Badia
52. minuta: Papadopulos

58. minuta: Atoche
45. minuta: Grzelczak

14 min -Gooooooool!!! 2:0! Krótko rozegrany rzut rożny. Badia świetnie dośrodkował na bliższy słupek, a Sedler pewnym strzałem głową posłał futbolówkę do siatki.

9 min -Goooooooool! Piast prowadzi 1:0! Sekulski podał do Gojki, ten wbiegł w pole karne i pewnym płaskim uderzeniem otworzył wynik spotkania.

19 min -Goooooooool!!! Górnik odpowiada!!! Mamy 2:1. Bonin zgrał piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Dźwigała z kilku metrów prawą nogą pokonał Szmatułę. Wielkie emocje w Gliwicach!