4. Moneta,
1
1
Ekstraklasa | 27. 05. 2017 | początek godz.: 18

95 min. Koniec meczu. Ruch Chorzów spada z Lotto Ekstraklasy.

94 min. Kontra Arki, ale dośrodkowanie Szwocha pewnie obronił Hrdlicka, który wracał spod bramki Arki!

93 min. Piękne uderzenie Monety z narożnika pola karnego, ale pewnie obrobił Steinbors.

92 min. Moneta wbiegł w pole karne, uderzył jednak nad bramką Steinborsa.

91 min. Korner dla Arki bez efektu bramkowego.

90 min. Uderzenie Abbotta z linii pola karnego zostało zablokowane.

89 min. Korner dla Ruchu bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

88 min. Przybecki uderzył z 25. metrów, ale wywalczył tylko rzut rożny.

88 min. Bożok dośrodkował w pole karne, ale obrońcy Ruchu pewnie w obronie.

86 min. Steinbors interweniował głową poza polem karnym, ale wygrał walkę z Arakiem.

85 min. Urbańczyk zszedł z boiska, a w jego miejsce Visnakovs

84 min. Po dobrej akcji chorzowian strzelał głową Helik, ale nad bramką.

83 min. Sambea ukarany za faul na Grodzickim w środku boiska.

81 min. Rzut rożny bez zagrożenia pod bramką gdynian.

80 min. Dobra akcja Ruchu, choć dość przypadkowa, to jednak Moneta źle przyjął piłkę w polu karnym. Wywalczył jednak korner.

79 min. Hrdlicka uratował Ruch przed stratą bramki. Po rzucie wolnym Szwoch dośrodkował w pole karne tak nie przyjemnie, że piłka o mały włos nie wpadła do bramki chorzowian.

77 min. Formella zmieniony przez Bożoka.

75 min. Krótko rozegrany rzut rożny, ale bez zagrożenia pod bramką Arki.

73 min. Ruch miał rzut wolny z linii pola karnego, ale rozegranie kompletnie im się nie udało.

72 min. Kontuzjowany Koj zmieniony przez Oleksego.

71 min. Sołdecki ukarany żółtą kartką za faul ma Monecie na linii pola karnego.

71 min. Steinbors pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Nowaka z rzutu wolnego.

70 min. Niezgoda został zmieniony przez Araka.

67 min. Formella ukarany za faul na Koju.

66 min. Abbott wchodzi na boisko za Zarandię.

65 min. Sambea zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

63 min. Zarandia przy ostatniej akcji nabawił się kontuzji mięśniowej.

62 min. Zarandia po kontrze uderzał z prawej nogi, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

60 min. Zarandia zmienił da Silvę.

58 min. Grodzicki dobrze zatrzymał wbiegającego w pole karne Formellę

56 min. Uderzenie Przybeckiego pewnie obronił Steinbors.

54 min. Urbańczyk uderzył zza pola karnego, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

53 min. Formella miał znakomitą okazję na 2:1, ale z 12. metrów strzelił nad bramką.

51 min. Dośrodkowanie Przybeckiego z lewej strony, ale piłka ląduje w rękach Steinborsa.

49 min. Ruch w ataku pozycyjnym, ale ciężko im się przedostać pod pole karne gospodarzy.

48 min. Siemaszko złapany na spalonym.

47 min. Uderzenie Siemaszki z linii pola karnego, ale niecelne.

46 min. Rozpoczęła się 2. połowa meczu.

45 min. Koniec 1. połowy.

45 min. 120 sekund doliczył arbiter z Krakowa do 1. połowy.

45 min. Da Silva dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale pewnie interweniował bramkarz chorzowian.

44 min. Krótko rozegrany rzut rożny, ale szybka strata Arki i od bramki rozpocznie Ruch.

43 min. Rzut wolny dla Arki, dośrodkowanie w pole karne, tam z piłką znów minął się Hrdlicka, ale gospodarze nie wykorzystali błędu bramkarza Ruchu.

42 min. Siemaszko sfaulował Grodzickiego, a tymczasem na boisko wraca Helik z opatrunkiem na głowie.

41 min. Uderzenie Szwocha z rzutu wolnego, ale piłka przeszła w sporej odległości obok słupka.

39 min. Siemiaszko faulowany przez Helika 35 metrów od bramki chorzowian

35 min. Koj uderzył z woleja z dystansu, ale bardzo niecelnie.

32 min. W ostatnich sekundach to Arka ma więcej z gry, ale nic na razie z tego nie wynika, bo Ruch dobrze się broni.

30 min. Przybecki złapany na spalonym.

29 min. Kolejna akcja Ruchu lewą stroną, ale tym razem Przybecki stracił piłkę na linii pola karnego.

27 min. Ruch rzucił się do ataku. Nowak uderzył zza pola karnego, ale piłka poszybowała nad bramką Arki.

23 min. Siemaszko uderzeniem ...ręką z jednego metra zdobywa bramkę na 1:1. Sędzia uznał bramkę. Powtórki pokazały, że Siemaszko ewidentnie ręką wepchnął piłkę do bramki chorzowian.

22 min. Moneta zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale pewnie obronił Steinbors.

19 min. Moneta złapany na spalonym przy próbie wyjścia Ruchu z kontrą.

17 min. Dobra akcja Arki, po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony Hrdlicka minął się z piłką, ale nikt do niej nie doszedł.

15 min. Sobieraj zatrzymał Niezgodę w kolejnej kontrze chorzowian.

14 min. Koj ucierpiał w jednym ze starć, ale wrócił do gry.

12 min. Po rzucie rożnym Siemaszko uderzył głową piłkę tzw. szczupakiem, ale trafił w słupek!

10 min. Formella zagrał ręką w akcji ofensywnej i sędzia Musiał przerwał dobrze zapowiadający się atak gospodarzy.

8 min. Groźne uderzenie Szwocha z rzutu wolnego, ale Hrdlicka nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę do boku.

7 min. Surma ukarany za faul przy próbie przerwanie kontry Arki.

5 min. Szok na trybunach w Gdyni. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu sytuacji.

4 min. Niezgoda wywalczył piłkę na linii środkowej, podbiegł z nią pod pole karne i podał do Monety, a ten pewnym strzałem wyprowadził Ruch na prowadzenie.

3 min. Kolejna akcja Ruchu, ale Niezgoda faulował w ofensywie.

2 min. Pierwsza akcja Ruchu, ale po prawej stronie boiska pewnie poradził sobie w obronie Socha.

1 min. Mecz rozpoczęty. Czuć ogromną presję na stadionie Arki.

0 min. Już za chwilę sędzia Musiał z Krakowa rozpocznie mecz.

0 min. Mecz o ogromną stawkę. Zwycięstwo Arki oznaczać będzie degradację Ruchu Chorzów.

0 min. Arka dziś bez kontuzjowanego Antoniego Łukasiewicza oraz pauzującego za kartki Dominika Hofbauera.
Arka Gdynia: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Sołdecki, Sambea- da Silva, Szwoch, Formella - Siemaszko.
Ruch Chorzów: Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Koj - Surma, Urbańczyk - Przybecki, Nowak, Moneta - Niezgoda.
Arka Gdynia:
77. minuta: wszedł Bożok - zszedł Formella
66. minuta: wszedł Abbott - zszedł Zarandia
60. minuta: wszedł Zarandia - zszedł da Silva

Ruch Chorzów:
85. minuta: wszedł Visnakovs - zszedł Urbańczyk
72. minuta: wszedł Oleksy - zszedł Koj
70. minuta: wszedł Arak - zszedł Niezgoda

83. minuta: Sambea
71. minuta: Sołdecki
67. minuta: Formella

7. minuta: Surma

23 min -Siemaszko uderzeniem ...ręką z jednego metra zdobywa bramkę na 1:1. Sędzia uznał bramkę. Powtórki pokazały, że Siemaszko ewidentnie ręką wepchnął piłkę do bramki chorzowian.

4 min -Niezgoda wywalczył piłkę na linii środkowej, podbiegł z nią pod pole karne i podał do Monety, a ten pewnym strzałem wyprowadził Ruch na prowadzenie.