40. Tosik, 88. Buksa, 90. Kubicki,
1
3
Ekstraklasa | 27. 05. 2017 | początek godz.: 18

0 min. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje.

0 min. W Gdyni Arka zremisowała u siebie z Ruchem Chorzów i wyprzedziła Górnika Łęczna. Zespół Franciszka Smudy znów jest w strefie spadkowej i w ostatniej kolejce musi osiągnąć lepszy wynik od podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Górnik zagra w Chorzowie z Ruchem, natomiast Arka w Lubinie z Zagłębiem.

0 min. Górnik Łęczna prowadził 1:0 po trafieniu Gersona. Zagłębie wyrównało tuż przed przerwą za sprawą Tosika. W końcówce "Miedziowi" strzelili dwa gole, a na listę strzelców wpisali się Buksa oraz Kubicki.

90 min. Koniec meczu!! Sędzia już nie wznowił gry.

90 min. Gooooooool!!! 3:1! Potężny strzał Kubickiego zza pola karnego i goście zapewnili sobie wygraną.

90 min. W ataku cały czas Zagłębie.

90 min. Strzał Janoszki i z trudem ale skutecznie obronił Małecki.

90 min. Bliski szczęścia był Tymiński! Oddał strzał głową z najbliższej odległości, ale nie miał łatwej sytuacji i piłka przeleciała ponad bramką.

90 min. Sędzia doliczył cztery minuty.

90 min. Mocne dośrodkowanie w pole karne, ale będzie aut bramkowy dla Zagłębia.

89 min. Ubiparip padł w polu karnym, ale nie ma jedenastki dla Górnika.

88 min. Gooooool!!! 2:1 dla Zagłębia. Strzał Woźniaka z rzutu karnego obronił Małecki, ale Buksa wyskoczył wysoko i głową pokonał golkipera Górnika! Niesamowita sytuacja!

87 min. Dźwigała zagrał ręką we własnym polu karnym i otrzymał żółtą kartkę. Sędzie podyktował jedenastkę!

85 min. Tymiński zmienił Hernandeza.

85 min. Piątek zmienił Starzyńskiego.

84 min. Krótko rozegrany rzut rożny, ale nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy.

83 min. Piąstkuje Małecki po dośrodkowaniu Starzyńskiego.

82 min. Będzie rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Gersona.

82 min. Gerson głową przeciął dośrodkowanie skierowane do Janoszki. Kluczowa interwencja gracza Górnika.

81 min. Strzał Grzelczka i pewna interwencja Polacka.

81 min. Jach dobrze wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Hernandeza.

80 min. Świetne dośrodkowanie Bonina i Jach bardzo dobrze wybił piłkę głową na rzut rożny.

79 min. Niezła akcja Górnika, ale niedokładnie podał Bonin. Potem był jeszcze faul i od rzutu wolnego goście na własnej połowie.

78 min. Bardzo nieudany strzał Dźwigały z dystansu.

77 min. Dobra interwencja Leandro, który wybił piłkę lewą nogą.

75 min. Na spalonym Starzyński.

75 min. Ubiparip zmienił Atoche.

74 min. Strzał z z powietrza Śpiączki i piła o centymetry minęła słupek!

74 min. Woźniak na spalonym.

73 min. Małecki dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę, uprzedzając jednego z graczy Zagłębia.

72 min. "Miedziowi" w ataku pozycyjnym. Gospodarze na własnej połowie, już nie grają tak pressingiem jak w pierwszych trzech kwadransach.

71 min. Strzał Starzyńskiego zza pola karnego obok słupka.

70 min. Gospodarze trochę mniej energicznie grają w drugiej połowie. To drużyna Zagłębia groźniej atakuje po przerwie.

69 min. Zbyt lekki strzał Kubickiego zza pola karnego i pewna interwencja Małeckiego.

69 min. Starzyński podał w pole karne do Buksy, ale zabrakło odrobiny precyzji.

68 min. Janoszka zmienił Janusa.

67 min. Polacek teraz zrobił zwód "na zamach" poza polem karnym i ograł w ryzykowny sposób Grzelczaka.

64 min. Gola strzeliła drużyna Górnika Łęczna. Pięknie przewrotką uderzył Śpiączka, ale piłka odbiła się od Leandro, który był na spalonym.

63 min. Cotra zderzył się z Boninem i leży na murawie. Chwilowa przerwa w grze.

62 min. Grzelczak zmienił Drewniaka.

62 min. Poradzili sobie gospodarze z dośrodkowaniem Starzyńskiego.

61 min. Kolejna świetna szansa dla Zagłębia. Starzyński podał do Woźniaka, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

60 min. Woźniak zmienił Mazka.

58 min. Janus zmarnował doskonałą okazję na gola. Był sam na linii pola karnego i miał otwartą drogę do bramki. Zdecydował się na strzał, który obronił Małecki.

57 min. Składna akcja Górnik, Matei dogrywał w pole karne do Śpiączki, ale ten został skutecznie powstrzymany i od bramki grę wznowi Polacek.

56 min. Poradzili sobie gospodarze z dośrodkowaniem Starzyńskiego.

55 min. Leandro wybił futbolówkę na korner.

55 min. Krótko rozegrany rzut rożny przez Zagłębie, dośrodkowanie i Hernandez czujny przed własną bramką wybił piłkę głową na aut.

54 min. Dobre zagranie Starzyńskiego, ale będzie tylko rzut rożny.

53 min. Franciszek Smuda spogląda na zegarek. W Gdyni Arka remisuje z Ruchem 1:1. W przypadku zwycięstwa o podziale punktów w Gdyni, Górnik zapewniłby sobie utrzymanie.

50 min. W ataku pozycyjnym Górnika, ale uważnie grają goście w defensywie.

49 min. Poradziło sobie Zagłębie z dośrodkowaniem Drewniaka.

49 min. Rykoszet po strzale Leandro i będzie rzut rożny.

48 min. Bonin podał do Śpiączki, pomysł niezły, ale przy wykonaniu zabrakło precyzji.

48 min. Dźwigała wygrał pojedynek z Tosikiem. Dobra interwencja w defensywie gracza gospodarzy.

46 min. Małecki dobrze wybiegł z bramki i złapał piłkę.

46 min. Początek drugiej połowy. Przy piłce Zagłębie.

0 min. Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą odsłonę.

0 min. Górnik długo prowadził po strzale piętą Gersona. Kilka chwil przed przerwą wyrównał Tosik.

45 min. Koniec pierwszej połowy!

45 min. Sędzia doliczył jedną minutę.

44 min. Janus przedarł się prawą stroną, wbiegł w pole karne, ale podał niedokładnie.

43 min. Śpiączka nie sięgnął piłki głową dośrodkowanej przez Bonina.

43 min. Zbyt mocne dośrodkowanie, ale utrzymują się przy piłce goście.

42 min. Krótko rozegrany korner i będzie jeszcze jeden.

42 min. Blisko drugiego gola Zagłębie! Mazek był sam przed bramkarzem Górnika, ale ten odbił nogami piłkę na rzut rożny.

40 min. Goooooooool!! Mamy remis! Starzyński podał w pole karne do Tosika, który pięknym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Małeckiego.

39 min. Na razie obie drużyny oddały po jednym celnym strzale. To jednak gospodarze prowadzą po trafieniu Gersona.

37 min. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał Guldana głową, po którym piłka przeleciała ponad bramką.

36 min. Mocny strzał zza pola karnego Starzyńskiego i pewnie interweniował Małecki, który złapał piłkę.

35 min. Poradzili sobie gracze Górnika z dośrodkowaniem Starzyńskiego. Będzie aut dla gospodarzy.

34 min. Było niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gerson jednak posłał piłkę głową obok słupka.

33 min. Matei został zablokowany i wywalczył rzut rożny.

33 min. Leandro nie dobiegł do piłki zagranej przez Hernandeza.

32 min. Pressing Śpiączki i i aut dla Górnika na połowie rywali.

31 min. Ostatnie minuty bardzo spokojne z obu stron.

30 min. Złe dośrodkowanie Janusa z prawego skrzydła. Grę wznowi z piątek metra Małecki.

28 min. Guldan sfaulował w środku pola i teraz spokojnie piłkę na własnej połowie rozgrywa Górnik.

26 min. Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Piłkarze Górnika czekają na rywali i uważnie grają w defensywie.

24 min. Śpiączka do końca walczył o piłkę, ale ostatecznie aut bramkowy dla Zagłębia.

23 min. Drewniak podał niedokładnie w środku pola i piłka w rękach Polacka.

22 min. Dobra asekuracja Leandro i aut dla drużyny Górnika.

21 min. Bardzo niecelny strzał Buksy z dystansu.

20 min. Buksa sfaulowany w środku pola przez Gersona.

19 min. Niedokładne wyprowadzenie płki przez Zagłębie z własnej połowy i aut dla gospodarzy na środku boiska.

18 min. Dośrodkowanie Hernandeza zbyt moce i aut dla gości.

18 min. Będzie kolejny korner dla miejscowych.

16 min. Goooooooool!!! Górnik Łęczna na prowadzeniu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gersona, zgranie głową Leandro i Gerson piętą z kilku metrów pokonał Polacka.

15 min. Leandro wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

13 min. Mazek był w dobrej sytuacji, padł w polu karnym, ale arbiter pokazał, że nie było faulu.

11 min. Sasin podał w pole karne do Śpiączki, ale zabrakło odrobiny precyzji. Pomysł był bardzo dobry.

10 min. Mazek wywalczył aut na wysokości pola karnego Górnika.

9 min. Tylko aut dla Zagłębia po dośrodkowaniu z Kornera.

9 min. Zagłębie wywalczyło rzut rożny. Do narożnika zmierza Starzyński.

8 min. Hernandez trafił w poprzeczkę! Ładny strzał pomocnika gospodarzy. Polacek ani drgnął! Zabrakło centymetrów.

6 min. Będzie okazja z rzutu wolnego dla Górnika. Śpiączka został sfaulowany ponad 25 metrów od bramki Zagłębia.

4 min. Niedokładne podanie Starzyńskiego i piłka w rękach bramkarza gospodarzy.

3 min. Na razie obie drużyny grają bardzo spokojnie.

2 min. Zbyt mocne podanie do Cotry i od bramki grę wznowi Małecki.

1 min. Faulowany w środku pola Starzyński i rzut wolny dla Zagłębia.

1 min. Początek meczu. Przy piłce drużyna Górnika.

0 min. Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę losowanie i pierwszy gwizdek arbitra.

0 min. Spotkanie w Lublinie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

0 min. Natomiast zespół prowadzony przez Piotra Stokowca jest na razie najlepszy w grupie spadkowej. Na swoim koncie ma 31 punktów. 10. Wisła Płock traci do "Miedziowych" trzy "oczka".

0 min. Podopieczni Franciszka Smudy zajmują 14. miejsce w ligowej tabeli. Nad będącą w strefie spadkowej Arką Gdynia mają punkt przewagi. Natomiast od ostatniego Ruchu Chorzów mają cztery "oczka" więcej.

0 min. Witamy i serdecznie zapraszamy na relację na żywo z meczu 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna zmierzy się z Zagłębiem Lubin.
Górnik Łęczna: Małecki - Matei, Dźwigała, Gerson, Leandro - Sasin, Atoche - Bonin, Drewniak, Hernandez - Śpiączka.
Zagłębie Lubin: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Cotra - Tosik, Kubicki - Janus, Starzyński, Mazek - Buksa.
Górnik Łęczna:
85. minuta: wszedł Tymiński - zszedł Hernandez
75. minuta: wszedł Ubiparip - zszedł Atoche
62. minuta: wszedł Grzelczak - zszedł Drewniak

Zagłębie Lubin:
85. minuta: wszedł Piątek - zszedł Starzyński
68. minuta: wszedł Janoszka - zszedł Janus
60. minuta: wszedł Woźniak - zszedł Mazek

87. minuta: Dźwiagała

16 min -Goooooooool!!! Górnik Łęczna na prowadzeniu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gersona, zgranie głową Leandro i Gerson piętą z kilku metrów pokonał Polacka.

90 min -Gooooooool!!! 3:1! Potężny strzał Kubickiego zza pola karnego i goście zapewnili sobie wygraną.

88 min -Gooooool!!! 2:1 dla Zagłębia. Strzał Woźniaka z rzutu karnego obronił Małecki, ale Buksa wyskoczył wysoko i głową pokonał golkipera Górnika! Niesamowita sytuacja!

40 min -Goooooooool!! Mamy remis! Starzyński podał w pole karne do Tosika, który pięknym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Małeckiego.